חדר בריחה נייד

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

תוכן עניינים

חדר בריחה ניידתקופה הקורונה הביאה קשיים רבים לעולם שלנו. אחד הקשיים הבולטים בהם הוא הפחד מהתקבצות של אנשים במקומות סגורים. כתוצאה מכך הפסיקו מקומות עבודה רבים, אירועים שנקבעו נדחו שוב ושוב, הפסיקו הופעות, הצגות ושגרת החיים שלנו השתנתה באופן משמעותי. הדבר גרם לכך שניסו להבין כיצד ניתן להמשיך בשגרת חיינו גם בלי לצאת מהבית. חדר בריחה נייד הוא אחת מהאפשרויות העומדות לפניכם גם כאשר אתם נשארים בבית. מדובר בחדר בריחה שמגיע עד אליכם, לאן שתבחרו. על כך נרחיב בהמשך. 

 

כיצד נולד הרעיון של חדר בריחה נייד?

למרות שהרעיון התחיל לצבור תאוצה בזכות הקורונה, הוא נולד עוד הרבה לפני זה. בעקבות תפוסה מלאה במתחמי חדרי בריחה שונים בארץ ניסו להבין כיצד להתפתח הלאה והגיעו למסקנה שפתיחה של חדרי בריחה נוספים לא בהכרח תהיה הפתרון הכי טוב לכך. כך החליטו להגיע ללקוחות ולהוציא חדרי בריחה ניידים. 

מהו חדר בריחה נייד?

לפני שנבין מהו חדר בריחה נייד, חשוב להבין מהו חדר בריחה רגיל. חדר בריחה הוא למעשה משחק חברה מציאותי. במשחק זה אנשים ננעלים בחדרים מסוגים שונים בקונספטים מיוחדים ביחד עם משתתפים אחרים. הרעיון של חדר הבריחה הוא להצליח להימלט מהחדר תוך זמן מוגבל כאשר בדרך כלל מדובר ב-60 דקות. על מנת להימלט מהחדר יש לפתור סדרה של חידות ממגוון רמזים, חפצים וצופנים שנמצאים בחדר בו הם נעולים. לשם כך יש לשתף פעולה עם שאר הצוות ולהבין את הרמזים השונים שיעזרו לנו לברוח מהחדר. 

 

אז מהו חדר בריחה נייד?

חדר בריחה נייד, הוא משחק שמביא את אותה התחושה אליכם הביתה. במשחק יהיה עליכם לפתור מגוון חידות על מנת להגיע לפתרון התעלומה. כל משחק כזה מורכב ממגוון רחב מאוד של חפצים מיוחדים, גאדג'טים מכניים ואלקטרוניים, חפצי משחק, תפאורה ייחודית ועוד. גם בחדר בריחה , יהיה לרשותכם זמן מוגבל של כשעה אחת על מנת לפתור את החידות, וכמובן שגם כאן עבודת צוות ושיתוף פעולה הם המפתח. 

 

מה הפך את חדרי הבריחה הניידים לפופולריים?

חדרי בריחה ניידים הפכו לאחת הפעילויות הפופולריות ביותר ויש לכך שתי סיבות מרכזיות- 

  • חדר בריחה נייד- הסוד טמון במילה נייד. חדרי הבריחה הניידים הפכו לפעילות פופולרית בזכות הניידות שלהם. חדרי הבריחה הניידים מגיעים לכל הארץ ופותרים את בעיית המיקום המרוחק לכולם. כך אם אתם רוצים לקבל פעילות מהנה מבלי לנסוע שעות בשבילה, תוכלו להזמין חדר בריחה אליכם הביתה ולהנות מפעילות מהנה מבלי להתאמץ. 
  • קבוצות גדולות- חדרי הבריחה הרגילים לא מתאימים לקבוצות גדולות מאוד. ברוב המקומות ניתן להיכנס בקבוצות קטנות של כ-4-6 משתתפים. חדרי בריחה ניידים לעומת זאת, מאפשרים להנות ממשחקים בקבוצות גדולות. בחדרי בריחה ניידים אין הגבלה של מקום קבוע כך שניתן להשתמש בחלל גדול ולשחק אפילו בכמה קבוצות במקביל. 

 

למי מיועד חדר בריחה נייד?

אין תשובה אחת לשאלה הזו מאחר וחדרי בריחה ניידים מתאימים בעצם לכולם. כל מי שרוצה יכול להזמין חדר בריחה ולהנות מהחוויה גם בבית. הדבר מתאים לאירועים חברתיים, לאירועי חברה של בתי עסק, סתם למפגש משפחתי מהנה שאתם רוצים לתת לו טוויסט כיפי ועוד. קיימים חדרי בריחה ניידים רבים ומגוונים כך שתוכלו להתאים את חדר הבריחה הנייד לקבוצות בגדלים שונים, בגילאים שונים, באווירה שאתם מעוניינים לקבל. תוכלו להנות מחדר בריחה נייד עם קבוצה קטנה של 5 משתתפים או שתוכלו לבחור בחדר בריחה לכמות משתתפים גדולה יותר. ניתן לערוך תחרות בין הצוותים השונים, לגבש בין המשתתפים, לבחון יכולות של כל אדם וכל מה שתבחרו. 

 

חדר בריחה נייד בימי גיבוש

הזמנת חדר בריחה נייד היא דבר נפוץ במיוחד באירועי חברה וימי גיבוש. ימי גיבוש נועדו לחבר בין העובדים, להכניס אווירה טובה למשרד ולהגביר את המוטיבציה של העובדים. ברגע שהם מחוברים, הם יאהבו לבוא לעבודה. חשוב מאוד לערוך ימי גיבוש לפחות פעמיים בשנה, כאשר ישנם משרדים שעושים זאת אפילו אחת לחודש. על מנת להצליח ביום גיבוש ולהפוך אותו למקורי וחווייתי חשוב לבחור בפעילות מתאימה שתרומם את העובדים שלכם ותחבר ביניהם. חדרי בריחה מחייבים שיתוף פעולה ועבודת צוות כך שהם כלי מצוין לחיבור וגיבוש בין עובדים. כמו כן, האלמנט של המתח והמסתורין שמתווסף לחוויה- שכן יש תעלומה לפתור- הופך את המשחק לחווייתי במיוחד ומעניק למשחקים בו זכרונות טובים ומגוונים. 

בנוסף יש לקחת בחשבון כי חדר בריחה נייד הוא בסיס מצוין ליום גיבוש, אך הוא מהווה גם כלי לפיתוח יכולות ארגוניות והוא משקף מגוון יכולות בארגון- 

 • מידת שיתוף הפעולה בין חברי הצוות השונים. 
 • יכולת לפעול במצבי לחץ, חוסר וודאות.
 • יכולת לפעול בזמן מוגבל. 
 • יכולת לחשוב באופן יצירתי ולקחת בחשבון את כל האלמנטים שעומדים מולם. 
 • יכולת לתת פידבק חיובי לחברי הקבוצה. 
 • יכולת הובלה, יוזמה והנהגה של חברי הקבוצה.

 

מה צריך בשביל חדר בריחה נייד?

אחת השאלות הנפוצות ביותר היא מה צריך בשביל חדר בריחה . אנשים רבים מפחדים להזמין אליהם הביתה את המשחק מאחר והבית שלהם קטן מידי, או לא יצליח להכיל את המשחק. אז תנו לנו להרגיע אתכם. בשביל המשחק אתם לא צריכים כמעט כלום ואפילו תוכלו להסתפק בחלל לא גדול. 

לחדרי בריחה ניידים שמיועדים לעשרה אנשים מקסימום תוכלו להסתפק בשטח של כ-25 מטר רבוע. ברוב חדרי הבריחה הניידים, כל החפצים והאלמנטים במשחק עובדים על סוללות כך שאתם לא צריכים חיבור לחשמל או באינטרנט אלחוטי ותוכלו גם לרדת לגינה מתחת לבית, אם תרצו. עם זאת, בימים קרים או חמים מידי כן תהיה עדיפות לחלל מקורה וממוזג, בעיקר בשביל נוחות המשתתפים. יש לקחת בחשבון כי קיימים חדרי בריחה שמחייבים חיבור לחשמל וקיימים חדרי בריחה שמחייבים מקום חיצוני מאחר ויש לבנות מתחם ותפאורה. לכן, בדקו זאת מראש. 

האם קיים חדר בריחה נייד לילדים?

כמובן, ותאמינו לנו שהילדים שלכם יאהבו את זה מאוד. חדרי בריחה ניידים לילדים הם פתרון  מצוין לקטנטנים שלנו, מאחר וקשה לתת להם להינעל בחדר בריחה אמיתי ולפתור חידות בלי שנהיה שם לידם. לכן, על מנת לאפשר להם להנות מהחוויה ולאפשר לכם לשדרג את יום ההולדת שלהם או כל פעילות חברתית שתרצו, קיימים חדרי בריחה ניידים לילדים. 

כל ילד יכול להתחבר לחדר בריחה נייד. קיימים מגוון סוגים שמתאימים לילדים שונים עם תחומי עניין שונים. אם הילד שלכם אוהב זומבים תוכלו לבחור לו חדר בריחה בנושא זומבים, תוכלו לבחור בחדר בריחה על אבירים, בנושאי מסעות, מדענים ועוד מגוון נושאים מעניינים. 

כמו כן, כל ילד יכול לבחור את סוג המשימות שמעניינות אותו ולהתמקד בהן. יש משימות שמצריכות יותר זיכרון ואילו משימות אחרות שמצריכות יותר אומץ ומשימות שמצריכות יכולת פתרון של פאזלים. כך כל ילד יכול למצוא את עצמו במשימות שהוא מתחבר אליהן יותר בהתאם ליכולות ולהעדפות שלו. 

כמו כן, כפי שציינו כבר מספר פעמים, חדרי בריחה מצריכים עבודת צוות ושיתוף פעולה. כך גם בחדר בריחה לילדים. הילדים עוזרים אחד לשני על מנת להצליח לפתור את החידות ביחד וכך גם מתגבשים ומתחברים אחד לשני. 

אם עד עכשיו לא השתכנעתם, תנו לנו להוסיף שאתם לא צריכים לדאוג לכלום. צוות ההפעלה יגיע עם כל הציוד הנדרש וידאג להפעלה כיפית, מגבשת ומאתגרת. 

 

כיצד נבחר חדר בריחה ניידכיצד נבחר חדר בריחה נייד?

לפני שבוחרים חדר בריחה נייד יש לקחת בחשבון מספר פרמטרים- 

  • היכן יתקיים האירוע- בפנים או בחוץ? קיימים חדרי בריחה ניידים שמאפשרים הפעלה רק במקומות חיצוניים, מאחר שיש צורך להקים מתחם ויש חדרים שמצריכים חיבור לחשמל או מקרן כך שמצריכים מקום סגור. 
  • מה כמות האורחים- נתון נוסף שכדאי לקחת בחשבון הוא כמות האורחים שלנו. האם מדובר בעשרה אנשים או בחמישים. כך ניתן להתאים את החדר בריחה לכמות האנשים. 
  • רמת החידות- האם אתם  מעוניינים באירוע לילדים או ביום גיבוש לעובדים? קיימים משחקים ברמות קושי ובאיכות שונה כך שחשוב מאוד לשים לב לכך מראש. 
  • משך זמן המשחק- חדרי בריחה בדרך כלל אורכים שעה, אך ישנם חדרי בריחה קצרים יותר של חצי שעה וישנם כאלה של שעה וחצי. לכן, מומלץ לקחת זאת בחשבון ולחשוב מראש מה יתאים יותר לאירוע שלכם ולמשתתפים בו. כמובן להתאים את זמן המשחק ללו"ז של האירוע ולשלב אותו בהתאם. 
  • אופי האירוע- האם אתם מעוניינים בחדר בריחה שמגיע עם תפאורה ומתחם נייד שיש להקים או שאתם רוצים משחק שמגיע בקופסה או בתיבה שמתאים לקבוצות קטנות יותר. 

 

כמה עולה חדר בריחה נייד?

קשה לענות על השאלה הזו באופן חד משמעי מאחר שהמחיר של חדר בריחה נייד מושפע מגורמים שונים כמו החברה ממנה אתם מזמינים את חדר הבריחה, סוג חדר הבריחה, כמות המשתתפים, גיל המשתתפים ועוד. ריכזנו לכם את הגורמים המשפיעים על המחיר- 

 • המחיר של חדר בריחה משתנה לחברה לחברה. לכן, ערכו השוואת מחירים בין החברות השונות ובדקו מה כל חברה מציעה בתמורה למחיר שהיא מבקשת. כך תוכלו לבחור בחברה שמציעה את המחיר הנוח ביותר לתמורה שהיא מציעה. 
 • המחיר של חדר בריחה משתנה בהתאם לסוג החדר הנייד. קיימים חדרי בריחה ניידים בהם יש להקים מתחם שלם הכולל קירות וחדר בקרה חיצוני או חדרים שמגיעים ויש להקים מתחם חדרי בריחה עם תפאורה מיוחדת וציוד מלא של חידות ומשימות מאתגרות. לעומת זאת, קיימים חדרי בריחה ניידים בהם מחלקים קופסאות על שולחנות ויש לפתור את החידה על גבי השולחן. מדובר בשתי חוויות מסוגים שונים, כאשר כל אחת מהנה בדרך שלה והמחיר יושפע מכך באופן משמעותי. 
 • המחיר של חדר בריחה נייד משתנה בהתאם למשך זמן המשחק. קיימים חדרי בריחה ניידים קצרים שאורכים כ-30 דקות ואילו חדרי בריחה של שעה וחצי. כמובן שמשך הזמן של המשחק יושפע מסוג החדר ואופי הפעילות בו. 
 • המחיר של חדר בריחה נייד משתנה בהתאם לכמות המשתתפים. האם מדובר במשחק יחסית קטן של כארבעה משתתפים או שמדובר בקבוצה גדולה. במידה שמדובר בקבוצה גדולה ייתכנו מספר סבבים שיופעלו באותו היום מה שישפיע על המחיר גם כן. 
 • המחיר של חדר בריחה משתנה בהתאם לגיל המשתתפים. האם מדובר בחדר בריחה נייד לילדים שמצריך גם איש הפעלה שייתן רמזים ויסייע לילדים בפתרון החידות? 
 • המחיר של חדר בריחה משתנה בהתאם לכמות הקבוצות. במידה שמדובר בהפעלה של קבוצה אחת, כל עלויות השינוע, ההקמה והמפעילים יהיו על הקבוצה הזאת. לעומת זאת, במידה שיש יותר מקבוצה אחת שמשחקת, העלויות על השינוע, ההקמה והמפעילים יתחלקו בין הקבוצות וכך העלות למשתתף תרד. 

בממוצע, חדר בריחה נייד ינוע בין 100 לבין 200 שקלים למשתתף, בהתאם לגורמים שציינו מעל. 

חדר בריחה נייד
שתפו פוסט זה